Exposure 3

A Photoshop-ban az a jó, hogy kellő türelemmel és hozzáértéssel gyakorlatilag mindent effektet létre lehet hozni, legyen az akár lokális (csak egy részletre ható) vagy globális (a teljes képre értelmezett). Persze nem mindenki rendelkezik a fenti két tulajdonsággal, így szüksége lehet mankókra. A legtöbb un. plug-in ilyen mankó. Segít, hogy gyorsan elvégezzünk máskülönben igen összetett feladatokat.

Az Alien Skin Exposure 3 nevű plug-in alkalmazása pedig kimondottan nagy segítség, ha gyorsan szeretnénk a képeinknek “kicsit más” színvilágot adni. Itt most nem a fehéregyensúlyról van szó, ez az alkalmazás a három alapszínt eltérő görbékkel “hívja” elő, így képes némiképp szokatlan látvány létrehozására.

Máté

Panasonic LUMIX DMC-GH2 + Canon nFD 50/1.2

Az alkalmazást a legkülönfélébb analóg filmek színvilágának utánzására hozták létre, és rengeteg előre beállított profilt tartalmaz. Túl sokat ahhoz, hogy itt mindet bemutassam, így meg sem próbálom. :) Ha egy kicsit kiismertük, akkor érdemes az egyes profilok beállításait alaposabban szemügyre venni, ugyanis gyakorlatilag minden szabadon állítható.

Unfinished

Panasonic LUMIX DMC-GH2 + Panasonic LUMIX G 14-140/4.0-5.8 HD

A filmes hatás kedvéért adhatunk a képhez szemcsézetet és akár karcokat is, de nekem ez nem igazán tetszik.

V-Power

Panasonic LUMIX DMC-GF1 + Panasonic LUMIX G 20/1.7 ASPH.

no title

Canon EOS 5D mark II + Canon EF 24-105/4L IS USM

Természetesen nem csak színes, hanem fekete-fehér profilok is elérhetőek, igen nagy számban. Nem igazán tudom, hogy miért, de én ezeket ritkán használom manapság, van pár bevált görbém elmentve, és ennyi nekem többnyire elég.

Ábel

Canon EOS 5D mark II + Canon EF 100-400/4.5-5.6L IS USM

 

Tanács 1.

Azt vettem észre, hogy az előre beállított profilok akkor működnek szépen, ha a képeket “semleges” módon hívjuk elő ACR-ban, azaz lehetőleg minden csúszka nullán legyen. Persze az expozíciós beállításoktól eltekintve.

 

Tanács 2.

A létrehozott effekt többnyire igen erős. Mivel új rétegként kerül a képünkre, így érdemes a hatását némiképp finomítani. Én kb. 66%-ra szoktam állítani a láthatóságát.

 

Tanács 3.

Csak okkal, és még úgy se túl gyakran használjuk. Hamar unalmassá, egyhangúvá teszi a képeinket.

This entry was posted in Photoshop. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>