Kettőt egy csapásra!

Végülis úgy döntöttem, hogy nincs nekem szükségem a hatalmas 16-35/4G-re. Optikailag semmi bajom nem volt vele, sőt, kimondottan tetszett, viszont túl nagynak és nehéznek találtam a hétköznapokra. Így aztán eladtam.

Úgy voltam először, hogy veszek egy 28/1.8G objektívet és egy Olympus TG-2-t. Előbbit természetesen a nagylátószögű témákra, utóbbit hétköznapi és futós fényképezőgépnek. Aztán gondoltam egy nagyot, és a kettő helyett megvettem a Pentax legújabb apróságát, az APS-C szenzoros RICOH GR-t. Nagyon apró, nagyon könnyű, és fix. (ekv.) 28mm-es az objektívje. Az első két nap képei nagyon meggyőzőek, eddig roppant elégedett vagyok a döntésemmel.

My Universe

RICOH GR

Igyekszem sokat használni a következő napokban (sajnos most nem utazom sehová, így csak a környéken), és mielőbb leírni a véleményem.

This entry was posted in Fényképezőgép, Pentax. Bookmark the permalink.

12 Responses to Kettőt egy csapásra!

  1. Bús Gábor says:

    Üdvözlet

    Nagyon örülők hogy végre van valaki, akinek ilyen gépe van, és hozzáértő szemmel tudja letesztelni valós körülmények közt. Jómagam is szemezgetek már vele egy ideje, de eddig még nem sikerült döntenem közte és “testvére” a Nikon Coolpix A közt. Rengeteg tesztet végig olvastam, böngésztem a képeket, de nem igazán sikerült döntenem. Mondhatni 50-50% alapon hozták ki egyiket-másikat győztesnek.
    Hajlanék a Ricoh fele ( Nikon P7700 már volt és tetszett, de azért ma már vannak jobb zsebgépek is ), a fotó minősége miatt, ám mivel videóra is használnám néha így van még képben a Nikon is. ( Annak szebb a videója, ez az 1 ami szinte az összes tesztben konstans. )
    Képbe került még az új Sony RX100 II is de abban sokkal kisebb a szenzor, nincs rossz fotó minősége, van benne zoom és a videó egyenesen a legjobb, verve nem kevés sokkal drágább gépet is.

    Amit szeretnék kérni így a hosszú bevezető után, hogy megvizsgálná a gépet videózás szempontjából is? Amolyan utcai nincs más alapon, amikor az ember csak zsebre vágja a gépet és megy.
    A másik hogy sehol se találtam olyan tesztet ahol lehetne hallani, hogy mennyire hangos a zár benne. Ha megoldható lenne egy kis videóban hallani a zárhangot nagyon hálás lennék, vagy legalább hogy melyik neten ( youtube ) megtalálható gép hangjához hasonlít. Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

    Tisztelettel: Bús Gábor

  2. Hobbi Gilda says:

    Szinte lehetetlen kihasználni ezt az fgépet. Ebben rejlik a buktatója. Nem tudom hanyadiknak oké, de annak “drága” lehet. Főgépnek meg szóba se jön valószínüleg (biztos!). A mostani csúcskompaktok életszagúbbak, hogy alternatívát említsek. Remélem Te fogod koptatni rendesen.:)

    • Rabi Miklós says:

      Őszintén bevallom, nem nagyon értem, amit írsz. Már miért ne lehetne “kihasználni”? El tudom vinni magammal bárhová, és ha megnyomom, fényképez. Nem ez a helyes kihasználása egy fényképezőgépnek? Azt sem értem, hogy mi az a csúcskompakt. A kis szenzoros zoom objektíves, fényerős cuccok, mint az LX7 vagy az XZ2? A GR sorozat mindig is niche termék volt, sosem mainstream. De még így is olcsóbb (és sokkal átgondoltabb), mint közvetlen versenytársa, a Nikon A.

      • Hobbi Gilda says:

        Az a baja a kompaktoknak, hogy bárhova indulsz a telefon zsebben van, amíg a fgép a telefon mellet meg gyorsan fölös teherként jelentkezik képminőség ide v. oda. Pedig ágál a tudatatti a telófotózástól, mert az csak hétköznapi informácó rögzítés. Érzés nulla. Viszont az újabb elég jó képű telefonok ennek a GR-nek is betartanak hosszútávon. Kár érte, de így van.:(
        Szóval látszik a jó képminőség, telefonnal nem szokott az ember piroslámpánál csak úgy lőni egyet.

        • Rabi Miklós says:

          Azért az nem ma lesz, amikor a telefonok utolérik az APS-C szenzoros gépeket. Ebben az új GR-ben (ha jól olvastam) a Pentax DSLR-ek szenzorának gy iterációja van, AA szűrő nélkül, egy gyakorlatilag hibátlan leképzésű (bár nem túl fényerős) objektívvel. Ettől a képminőségtől nem csak a telefonok, de még jó néhány belépő szintű DSLR + kit objektív kombó is messze van. Más kérdés, hogy az olyan képekhez, amikhez ezt a masinát jó használni, kell-e ilyen képminőség? Szerintem nem, de ártani sosem árt. :)

          A teló nekem különben sem alternatíva, egy ócska, céges BB-vel szaladgálok.

  3. Major Tibor says:

    Üdv Miklós.
    Sokat lógok a blogodon, mióta rátaláltam, nem hiszem hogy van még valami amit nem olvastam. Már gyerek korom óta fotózok, de szerencsére még mindíg tanulok. Blogodat követve találtam rá a Flick-re, amire már feltöltöttem néhány képet, remélem idővel majd lesznek akik megnézik. Most viszont már egy hete hibaüzenetet kapok, és sajnos nem tudok képeket feltölteni. Nem tudom hogy nálam van-e a gáz, vagy másoknál is. Tudnál-e segíteni? Előre is kösz.

  4. zsé says:

    és akkor (ismét) majdcsak elérkeztünk a (nem) cserélhető objektíves mikró (4/3) vonalra :)

    zsolti

    • Rabi Miklós says:

      Azt azért nem hiszem, de kellett egy kis gép, ez kétségtelen. A micro 4/3 többek között azért vált egy be nem váltott ígéretté, mert végül nem is lett annyira mikró. Sem árban, sem méretben. Ha pedig már táska kell, akkor mindegy. A D600 + 50/1.8 pont ugyan abban a táskában jön velem, mint annó az E-M5 + 25/1.4.

      Sokkal érdekesebbnek tartom a Nikon 1 új irányát (gondolok itt az AW-re).

      • zsé says:

        követtem az “átnyergelek” fejezetet is :) , sőt valamelyiknél pár sorban ki is fejtettem néhány gondolatot…
        de nem akarom én felmelegíteni a témát, tényleg csak erre a (szerintem sokaknál fennálló, vissza-visszatérő ) problémára : “kicsi- de/és jól használható” akartam utalni.
        … talán sose lesz rá jó megoldás.
        (én pl. most egy fuji x10-el kattintgatok, de biztos fog ez is változni idővel, és meg is fogom ideologizálni :D )

        zs.

  5. Mike says:

    Review by FotoFan for Rating: You can always count on Dummies books to prenset complicated information in an easy-to-absorb style, and this one is even better than most. New D-SLR owners will find everything they need to know to master their cameras. Veterans will discover new features and new techniques, too. All the illustrations are in full color, so you can see exactly what kind of results you’ll get if you follow this book’s advice.There seem to be a lot of D-SLR books on the market now. Many of them concentrate on the technology or spend too much time describing how to fix your pictures in Photoshop. This book has exactly the right mix of nuts and bolts, tips on what you can do with image editing, and, throughout the text, lots and lots of photographic techniques of the sort you really won’t find in many of the other D-SLR books.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>